top of page

Arka Sokaklar Yeni Sezon'da D Media'da!

Arka Sokaklar, ilk bölümü 31 Temmuz 2006 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul, Sinan...

Arka Sokaklar Yeni Sezon'da D Media'da!

Paylaş:

13 Haziran 2023 22:24:46

Arka Sokaklar, ilk bölümü 31 Temmuz 2006 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul ve Metin Arslan'ın yazdığı polisiye, aksiyon, dram ve komedi türündeki Türk yapımı televizyon dizisi. 17 yıldır (17 sezon) kesintisiz yayınlanan Arka Sokaklar; yayın yılı, sezon sayısı ve bölüm sayısı bakımından Türk televizyon tarihinin en uzun süren haftalık dizisidir.

Dizide, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde özel bir ekipte görev yapan polislerinaile yaşamları ve İstanbul sokaklarındaki maceraları anlatılmaktadır. Ekip, görevleri sırasında değişik ve çeşitli insan hikâyeleriyle sürekli karşılaşmaktadır. Zaman zaman gülümseten, zaman zaman da iç burkan bu hikâyelere, meslek yıllarının tecrübesi ve babalığıyla yaklaşan, ekibin diğer genç üyelerine de yol gösteren İstanbul Emniyet MüdürüRıza Soylu (Zafer Ergin) olur.

Dizinin 638. bölümü yayımlandıktan sonra yapımcısı Türker İnanoğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle 17 Kasım 2022'de çekimlere 45 gün ara verildiği açıklanmış, sonrasında verilen aranın uzaması ile birlikte devam edip etmeyeceği belirsizliği ortaya çıkmıştır. Verilen bu belirsizlik arasında Kanal D, yayın haklarını Erler Film'den alıp diziyi devam ettirme kararı vermiştir. Dizinin yeni yapım şirketi ise Kanal D İç Yapımlar (D Medya) olmuştur. Sonrasında dizinin son kadrosuyla (17. sezon) tek tek anlaşmalar yapılmaya başlanmıştır. İlk olarak başrol oyuncularından Zafer Ergin (Rıza Soylu) ve Özgür Ozan (Hüsnü Çoban) ile anlaşma sağlanmıştır. D Media senaryo gerçekliğini bozmadan, mümkün olduğu kadar eski kadroyla anlaşmaya çalışıyor.

DİĞER HABERLER

bottom of page