top of page
D MEDIA
D MEDIA

Genel Koordinatör : Engin Kıymaz
Mali İşler Genel Müd.Yard. : Velat Önen
Drama Koordinatörü : Arzu Eğmir
Dış Kaynaklar ve Film Satış Direkt. : Can Anamur
Yapımlar Destek Müdürü : Ender Özcan
Teknik Müdür : Engin Ağın
Dağıtım ve Pazarlama Müdürü : Nuray Çermikli
Reklam Departman Müdürü : Selma Eröz
Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü : Aslı Başar
Web Tasarım ve İşleme : Servet Akgül

Hikaye

1992 kurulan ANS International, Türk televizyon tarihinde pek çok ilke imza atarak, hızla gelişen pazara, kalitesi ve uzmanlığıyla damgasını vurmuştur. En çok izlenen dizi, yarışma programı, sinema filmleri ve en çok konuşulan reklam filmleri ve kliplerle de Türkiye'yi dünya standartlarıyla tanıştıran ANS, Serüveninin 6.yılı olan Temmuz 1998'de Doğan Medya Grubu'yla birleşerek kurumsallık adına da büyük bir ilerleme kaydetmiş ve 2005 Eylül ayı itibariyle de adını "D PRODUCTIONS" olarak sürdürme kararı almıştır.

D Productions, Doğan Medya Grubu ailesine katıldıktan sonra başarı grafiğini daha da büyük bir hızla yükselterek yaratıcı, dinamik bir bakış açısıyla, ileri tekniği ve yenilikçi kadrosuyla yalnızca televizyon, sinema, reklam, klip prodüksiyonlarında, program ve film dağıtım ayağıyla öncü kuruluş olmakla kalmamış, tüm bu birimleri bünyesinde toplayan tek prodüksiyon firması olma özelliğini de kazanmıştır.

İzlenme rekorları kıran dizileri, TV programları, sektöre kazandırdığı klipleri ve reklam filmleriyle gerek yerel, gerek uluslararası arenada onlarca ödüle layık görülen D Productıon'ın diğer bir özelliği ise, yaptığı prodüksiyonlarda yerli veya yabancı uzman ekiplerle çalışabilmesidir. Dünyanın her yerinde prodüksiyon yapabilme becerisine sahip olan D Productıon, film endüstrisine de adım atarak yerli sinemadaki iddiasını Asmalı Konak Hayat ,O Şimdi Asker gibi vizyona girdiği tarihlerde yılın en iyi gişe yapan filmleriyle de kanıtlamıştır. Ayrıca yerli filmlerin dışında yurtdışından satın aldığı yabancı filmleri de sinema salonlarında sinema severle buluşturmaktadır.

D Productıon, özellikle televizyon dizileri, sit-com'lar, dramalar, game şovlar, varyete şovlar ve televizyon filmleriyle tanınmaktadır. Hem grup içinde, hem de üçüncü şahıslara dağıtım yapan D Productions, Lions Gate Films, Lakeshore Ent., Studio Canal, Greenestreet, Mandate Pictures, TF1, UGC, Content, Myriad Pictures gibi yapımcıların ürünleri için lisans anlaşmaları imzalamakta veya bu ürünlerin temsilciliğini yapmıştır.

D Productions markasıyla en son yayınlanan dizisi 'Seversin' olmuştur.

Şirket günümüzde D Media ismiyle faaliyetlerine devam ediyor.

bottom of page